воскресенье, 27 марта 2016 г.


Літературне читання 2 клас ЖИТТЯ ДАНО НА ДОБРІ СПРАВИ. МИХАЙЛО КОНОНЧУК «ГІРКЕ МОРОЗИВО»

ЖИТТЯ ДАНО НА ДОБРІ СПРАВИ. МИХАЙЛО КОНОНЧУК «ГІРКЕ МОРОЗИВО»
Kononch.jpg
Дата народження29 травня 1912
Місце народженням. КиївСРСР
Дата смерті1941
Мета: вдосконалювати навички свідомого, виразного читання; вчити учнів розуміти текст, виділяти головне, аналізувати, оцінювати вчинки дійових осіб; розвивати зв'язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати чесність, порядність.
Хід уроку
I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.Робота над скоромовкою. Гра «Дощик»
Уві сні Орест Зліз на Еверест.
Поможіть Оресту Злізти з Евересту!
Бо йому вже скоро Треба йти до школи.
2.Гра «Зоряна година»
—Із букв слова сторінка складіть інші слова. (Сто, сіно, ранка, рік, нора, кір, рот, кіно, стінка, ріка, кріт, нірка...)
3.Гра «Твердий — м'який»
—Зміни твердий звук на м’який, щоб утворилося нове слово: лук (люк); лапа (ляпа); мий (мій); лис (ліс); кит (кіт); витер (вітер); син (синь).
4.Вправи для розвитку артикуляції дихання
•Цокання язиком у ротовій порожнині.
•Маятник — ротик відкритий в усмішці, язик рухається від лівої до правої щоки.
•Як дзижчить комарик?
•Надуваємо щоки.
•П’ємо чай із блюдця.
•Дуємо на кульбабу.
III.ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ 
Робота в парах. Гра «Обличчям до обличчя»
Учні в парах переказують одне одному за малюнками оповідання «Він живий!» за В. Кавою.
IV.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—Погляньмо на нашу павутинку людських чеснот.
—Якою повинна бути справжня людина?
—Сьогодні ми прочитаємо з вами оповідання Михайла Конончука «Гірке морозиво». Поговоримо про те, яким слід бути, а яким — ні.
V.СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
ОПРАЦЮВАННЯ ОПОВІДАННЯ М. КОНОНЧУКА «ГІРКЕ МОРОЗИВО»
(с. 121-122)
1.Гра«Передбачення»
—Прочитайте заголовок оповідання.
—Як ви вважаєте, про що в ньому йтиметься? 
2.Читання оповідання вчителем (до слів «А онде й лоток, біля якого товпилися люди»)
—Назвіть головних героїв оповідання.
3.Гра «Бджілки»
Читання учнями оповідання до слів: «Дідусь задоволено посміхнувся у довгі вуса і почимчикував у бік аптеки, а діти — мерщій за морозивом».
4.Гра «Передбачення»
—Продовжіть оповідання.
5.Гра «Рибки»
Самостійне мовчазне читання учнями оповідання до кінця.
—Як ви оцінюєте вчинок Петрика?
Фізкультхвилинка
6.Словникова робота
1)Довідкове бюро.
Онде — ось поряд, близько.
Коструб — груба палиця, на яку спираються при ходьбі.
Почимчикував — повільно пішов.
Мерщій — швидко.
Зашарілася — почервоніла.
Провалитися крізь землю — дуже неприємно, незручно, соромно і т. ін. комусь.
2)Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем; скоромовкою в парах.
Грошіпіджаку
штурхавжаднюга
недобачаєобличчя
почимчикувавзашарілася
7.Робота в парах
—Підготуйтеся до читання оповідання за особами. Вчитайтесь у текст. Як змінюється настрій мовців?
Читання оповідання за особами.
8.Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання
—Де зустрілися Петрик і Оленка?
—Куди біг хлопчик?
—Що він запропонував Оленці?
—Хто помітив дідуся?
—Яка неприємність в нього трапилася?
—Що зробила Оленка?
—Як учинив хлопчик?
—Як поставилася дівчинка до пропозиції Петрика?
—Які почуття вона пережила?
—Чи зрозумів Петрик ставлення Оленки до свого вчинку?
VI.ПІДСУМОК УРОКУ
—Чому оповідання має таку назву?
—Чого воно вас навчило?
—Який висновок ви для себе зробили?
VII.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Обрати і розіграти з однокласниками епізод оповідання.